Німецька в НУШ
ВСІ НОВИНИ - НА САЙТІ

2023
Про стан реформи НУШ в Україні
1. Підручники - найбільший виклик. Однак поступово вчителі та учні звикають до електронних версій.
2. Інтернет: у класі хоча б на одну парту повинен бути гаджет із завантаженим підручником. Якщо, наприклад, у дитини немає інтернету, то вчитель може роздати свій.
3. Коли недоступні ані офлайн, ані онлайн-навчання, вчителі попередньо розміщують матеріали до уроку на платформі Google Classroom. Йдеться про кейс (покрокове роз‘яснення завдань до уроку), відеоуроки або з ВШО, або роз’яснення до теми з YouTube, презентації та допоміжні матеріали.
4. Оцінювання: батькам дуже важко перебудувати своє уявлення, бо саме бали були для них мотивацією для навчання у свій час. На початку нового навчального року застосовували формувальне оцінювання в 5 класі та не ставили балів, але після місяця навчання вони почали вимагати повернути бальну систему оцінювання і вчителі запровадили рівневе оцінювання, а під кінець семестру - бали.
Німецька у 5 класі НУШ - рекоменації щодо оцінювання від МОНу:
у першому семестрі 5 класу підсумкове оцінювання результатів навчання учнів здійснювати за рівневою шкалою.
Згідно з рекомендаціями Міносвіти, таке оцінювання забезпечить наступність між підходами до оцінювання результатів навчання учнів початкової та базової середньої освіти.
Зокрема, результати оцінювання педагогам варто позначати словами або відповідними літерами: «початковий» – «П»; «середній» – «С»; «достатній» – «Д»; «високий» – «В».
Також у Міносвіти радять супроводжувати його вербальною характеристикою з орієнтацією на досягнення учня, а не на помилки або невдачі.
Щодо річного оцінювання, то його варто здійснювати на підставі оцінки за 2-ий семестр.
«При переході від підсумкового оцінювання за рівневою шкалою в І семестрі до оцінювання за бальною шкалою в ІІ семестрі рекомендуємо при виставленні річної оцінки орієнтуватись на оцінку за ІІ семестр», – зазначили у Міністерстві освіти.

1. Що таке KINDERUNI?
Німецький дитячий онлайн-університет (KINDERUNI) – це безкоштовний освітній проект для дітей у віці від 10 до 12 років. З його допомогою діти можуть знайти відповіді на питання про явища навколишнього світу. Одночасно він знайомить їх з німецькою мовою в ігорвій формі.
ВДОМА
Завдяки БЕЗКОШТОВНІЙ ігровій платформі кожна дитина може навчатися в цьому університеті у себе вдома. Батьки можуть слідкувати за роботою своєї дитини, якщо вони зареєструються на сайті Goethe-Institut.
У ШКОЛІ
Вчителі німецької мови можуть використовувати дидактичні матеріали з KINDERUNI на своїх уроках або для організації додаткових занять. Для отримання доступу до матеріалів слід зареєструватися на сайті Goethe-Institut.
KINDERUNI LIVE Дитячий університет бере участь у багатьох заходах та співпрацює з партнерами (наприклад, конкурс "1000 запитань дитячого університету").

2. CLIL в Україні - освітні проекти для дітей та молоді.
Застосування методики CLIL у навчальному процесі дає можливість вчителям інтегрувати вивчення іноземної мови з іншим навчальним предметом. Перевага для учнів: цікавий зміст мотивує учнів до вивчення німецької мови та закладає лінгвістичну базу, над якою надалі вони зможуть самостійно працювати, наприклад, під час навчання.
3. Конкурс для учнів 7-9 класів "Створення наукового кліпу". Участь у цьому конкурсі дає можливість дешевше отримати сертифікат.
4. Німецька для кар'єри.
5. "Studienbrücke".
Коментарі
Дописати коментар