Модульне навчання вчителів німецької мови базової школи НУШ (адаптаційний період)

Підвищення кваліфікації вчителів німецької мови області, які викладатимуть у 5-6 класах НУШ, відбувалося протягом 2021-2022 рр. у співпраці з Німецьким культурним центром Goethe-Institut в Україні, який підтримав реформу «Нова українська школа» та запропонував серію заходів з підвищення кваліфікації. https://www.goethe.de/ins/ua/uk/spr/unt/for/gia/nus.html. У Кіровоградській області пройшли навчання 85 учителів німецької мови.

Навчання здійснювалось за Міжнародною програмою «Вчимося навчати німецької» / DLL – Deutsch Lehren Lernen, яка відображає сучасний стан розвитку фаху «Німецька мова як іноземна», враховує досягнення методики та дидактики німецької мови та інтегрує інноваційний підхід до підвищення кваліфікації — дослідження через діяльність. 
     Навчання відбувалося за модульною системою в кілька етапів. 
Модуль 1. Німецька у базовій школі. (жовтень –грудень 2021, 40 ак. год.). 
Модуль 2. Планування уроку. (травень-червень 2022, 12 ак. год.). 
Модуль 3. Викладання німецької мови в сучасних реаліях. (жовтень – листопад 2022, 8 ак. год.). 
Засвоєння змісту модулів передбачало комбінацію самостійного опрацювання навчального матеріалу на онлайн-платформі Goethe-Institut і групової роботи здобувачів освіти. 
      Під час навчання педагоги ознайомилися з низкою дидактично-методичних принципів, які зарекомендували себе для викладання німецької мови як іноземної в базовій школі;  навчалися планувати уроки по-новому з урахуванням результатів учіння, створювати умови для взаємодії учнів на уроці; з’ясували важливість ролі та якості інструкцій вчителя в освітньому процесі; проаналізували приклади викладання мови, які мотивують молодь до успішного вивчення німецької мови.


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Підвищення кваліфікації для вчителів, які будуть викладати у 5-6 класах НУШ 2022-2023 н.р.

Віртуальна спільнота вчителів німецької мови